Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krakowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę zabójstwa

Data publikacji 20.01.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz Komisariatu I Policji zatrzymali 43-latka, podejrzanego o zabójstwo 47-letniego mieszkańca Warszawy. Podejrzanemu grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni poznali się przypadkowo. 47-latek, warszawski biznesmen, w grudniu przyjechał do Małopolski (m.in. do Zakopanego, a później do Krakowa) i obracał się głównie w środowisku bezdomnych.

Ciało mężczyzny zostało znalezione   w jednym z mieszkań w centrum Krakowa. Chociaż wstępnie wykonywane czynności nie potwierdzały jednoznacznie, że związek ze śmiercią mężczyzny mogą mieć inne osoby, policjanci wykonywali czynności bardzo szczegółowo, zabezpieczając ślady oraz stosując procedury jak przy zabójstwie. Decyzja ta okazała się trafna, gdyż sekcja zwłok wykazała, że 47-latek zmarł na skutek wykrwawienia spowodowanego pobiciem.

W wyniku podjętych działań policjanci ustalili sprawcę pobicia. Okazał się nim 43-letni mężczyzna, bezdomny przebywający na terenie Krakowa. W obawie przed policją ukrywał się w piwnicach, gdzie został zatrzymany.          

W dniu śmierci 47-latka mężczyźni wspólnie spożywali alkohol, a następnie sprawca pobił swojego kompana, używając 5-kilogramowego młota, po czym okradł pobitego.

Mężczyzna usłyszał początkowo zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym, jednak po uszczegółowieniu materiału dowodowego, między innymi o wyniki sekcji zwłok, zmieniono kwalifikację zarzutu na zabójstwo.

Podejrzanemu grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

(KWP w Krakowie / mg)

 

Powrót na górę strony