Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pożegnanie policjantów sekcji lotnictwa policyjnego

19 stycznia br. Komendant Główny Policji razem z Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim spotkali się policjantami z sekcji lotnictwa Policji w Poznaniu. Dwóch z nich w najbliższych dniach przechodzi na emeryturę. Spotkanie było okazją do podziękowania za dotychczasową służbę.

19 stycznia br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji  w Poznaniu odbyło się spotkanie z policjantami z sekcji lotnictwa policyjnego. Wziął w nim udział Wielkopolski Komendant Wojewódzki insp. Rafał Batkowski, który podziękował za długoletnią służbę dwóm policjantom, którzy niedługo przechodzą na emeryturę. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, który przyjechał do Poznania na odprawę roczną.

Asp. szt. Dobromił Jakób służbę w Policji rozpoczął 19 lat temu. Zanim założył mundur pracował w lotnictwie sanitarnym. Od samego początku był  kierownikiem sekcji lotnictwa policyjnego w Poznaniu. Jest pilotem z ogromnym doświadczeniem, które wykorzystywał nie tylko w codziennej służbie ale także podczas szkolenia nowych pokoleń pilotów. Natomiast asp. szt. Sławomir Wachaczyk służy w Policji od 20 lat. W sekcji lotnictwa pracuje od 2000 roku. Był mechanikiem, a następnie szefem technicznym oraz operatorem sprzętu pokładowego.

Obaj policjanci wielokrotnie brali udział w akcjach poszukiwawczych, niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Podrywali maszynę również podczas akcji ratunkowych na terenach dotkniętych m. in. powodzią. Uczestniczyli także w lotach i akcjach szkoleniowych np. z policyjnymi antyterrorystami. Prowadzili działania pościgowe i te związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Zarówno Komendant Główny jak również Komendant Wojewódzki podziękowali policjantom za ich służbę życząc, by czas spędzony już bez munduru był okazją do odpoczynku i realizacji swoich pasji. Była też sposobność do rozmowy z pilotami pozostającymi w służbie na temat sytuacji lotnictwa policyjnego.

(KWP w Poznaniu / dm)

Powrót na górę strony