Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa listy gończe i narkotyki w plecaku

Data publikacji 20.01.2015

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu 16 stycznia br. w ramach działań prewencyjnych grupy „Blokers” zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie przeszło 700 gramów marihuany. Dodatkowo 25-latek był poszukiwany dwoma listami gończymi, w związku z zaległą karą pozbawienia wolności.

W skład grupy Blokers wchodzą policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, którzy w ramach służby patrolowej szczególną uwagę zwracają na ujawnianie oraz przeciwdziałanie demoralizacji i przestępczości nieletnich. Umundurowane patrole kontrolują rejony, gdzie najczęściej dochodzi do popełniania przez nieletnich czynów karalnych. Są to wyznaczone miejsca na osiedlach, w rejonach sklepów, dworców oraz skwerów.

16 stycznia około godziny 22.00 policjanci z grupy Blokers w trakcie patrolu ulicy Murawa zauważyli młodego mężczyznę, który na widok oznakowanego radiowozu odrzucił plecak i zaczął uciekać. Policjanci od razu nabrali pewności, że nie zrobił tego bez powodu. Po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę i poznali przyczynę jego zachowania. W plecaku, który miał przy sobie policjanci znaleźli prawie 730 gramów marihuany o czarnorynkowej wartości sięgającej 30 tysięcy złotych. Dodatkowo, w związku z zaległą karą 2,5 roku pozbawienia wolności 25-letni poznaniak był poszukiwany dwoma listami gończymi. Po wykonaniu czynności przez policjantów mężczyzna został przewieziony do Aresztu Śledczego w Poznaniu.

Jego pobyt za kratkami może się jednak znacznie przedłużyć. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę do 10 lat więzienia.

Nie jest to pierwsze zatrzymanie osoby z narkotykami przeprowadzone przez policjantów z grupy „Blokers”. W grudniu zeszłego roku policjanci przechwycili blisko pół kilograma marihuany i zatrzymali dwie osoby. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ

(KWP w Poznaniu / dm)

Powrót na górę strony