Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał prawie 30 zarzutów włamań

Data publikacji 21.01.2015

Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, których podejrzewają o kradzieże z włamaniem do piwnic i pomieszczeń gospodarczych. Jeden z zatrzymanych usłyszał 28 zarzutów. Do przestępstw dochodziło na terenie powiatu nyskiego. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni spowodowali straty wynoszące ponad 20 tys. złotych. Zatrzymanym grozi nawet do 10 lat więzienia.

W miniony czwartek (15 stycznia) policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Grodków. Funkcjonariusze podejrzewali, że 24-latek i jego 3 lata młodszy znajomy mogą mieć związek z włamaniami do piwnic i pomieszczeń gospodarczych. Do przestępstw dochodziło od marca do grudnia ubiegłego roku na terenie powiatu nyskiego. Zebrane w sprawie włamań dowody pozwoliły śledczym na przedstawienie 21-latkowi łącznie 28 zarzutów kradzieży i włamań. 4 zarzuty usłyszał straszy z zatrzymanych.  Mężczyźni przyznali  się do stawianych zarzutów.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że mężczyźni łącznie spowodowali straty wynoszące ponad  20 tys. złotych. Za kradzież z włamaniem grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony