Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 1,5 kg marihuany

Data publikacji 21.01.2015

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie 25-letni mieszkaniec Chełma. Na posesji, na której mieszkał mężczyzna policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 1,5 kg marihuany. Dzisiaj o losie 25-latka zadecyduje prokurator. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie znacznych ilości narkotyków zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano chełmscy kryminalni realizując posiadane informacje przeszukali teren jednej z posesji w Chełmie. W pomieszczeniach mieszkalnych i garażu znaleźli i zabezpieczyli narkotyki. Jak się okazało, było to marihuana. Łącznie zabezpieczono ponad 1,5 kg narkotyków. Z takiej ilości narkotyków sporządzić można by było około 6000 porcji. W związku z tą sprawą zatrzymany został 25-letni mieszkaniec tej posesji. Policjanci zabezpieczyli też na poczet przyszłych kar pieniądze w wysokości ponad 10 tys. złotych.

25-latek zostanie dzisiaj doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony