Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł w masce na twarzy – został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 21.01.2015

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, a podejrzanemu o liczne kradzieże. Sprawca zakładając na twarz maskę sylikonową, okradł m.in. jedną z placówek pocztowych, apteki oraz sklep spożywczy. Mężczyzna odwracał uwagę personelu i kradł z szuflady gotówkę. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże. Zatrzymany, to 26-letni mieszkaniec tego miasta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany od grudnia ubiegłego roku do stycznia br. dopuścił się w Jeleniej Górze co najmniej pięciu kradzieży. Sprawca w masce sylikonowej na twarzy, odwracał uwagę personelu i kradł z szuflady gotówkę. Mężczyzna okradł m.in. jedną z placówek pocztowych, trzy apteki oraz sklep spożywczy.

Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyzna za kradzieże odpowie przed sądem. Teraz grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Powrót na górę strony