Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanych o uprowadzenie

Data publikacji 21.01.2015

Policjanci z Kalisza zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o bezprawne pozbawienie wolności 25-letniej kobiety. Mężczyźni najpierw wtargnęli na teren prywatnej posesji, a następnie, używając siły, wyprowadzili swoją ofiarę z budynku i wrzucili do samochodu. Później uciekali ulicami miasta, nie reagując na sygnały policjantów nakazujące zatrzymanie pojazdu. Kilkanaście minut od zgłoszenia przestępstwa podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

19 stycznia wieczorem oficer dyżurny kaliskiej komendy otrzymał zgłoszenie o porwaniu młodej kobiety. Natychmiast o tym zdarzeniu poinformował wszystkie podległe patrole. Według świadków zdarzenia sprawcy wraz ze swoją ofiarą mieli odjechać pojazdem marki "Seat".

Funkcjonariusze błyskawicznie namierzyli auto i podjęli pościg. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, jadąc w kierunku centrum Kalisza. Pojazd został zatrzymany kilkanaście minut później na ulicy Ciasnej. Funkcjonariusze uwolnili przetrzymywaną w pojeździe 25-latkę. Sprawcy, czterej mężczyźni w wieku od 20 do 31 lat, trafili do policyjnego aresztu.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy podejrzani wtargnęli na teren jednej z posesji w Kaliszu. Następnie siłowo weszli do domu, w którym przebywała 25-latka. Kobieta została przemocą doprowadzona do pojazdu. Pomiędzy napastnikami a osobami przebywającymi na terenie posesji doszło do awantury, podczas której niegroźnie ranne zostały dwie osoby – 81-letnia kobieta oraz 27-letni mężczyzna.

20 stycznia wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności. Ponadto trzech mężczyzn odpowie za naruszenie miru domowego oraz spowodowanie naruszenia czynności ciała. Dodatkowo jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 13.74 MB)

Powrót na górę strony