Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź poinformowany przez Policję

Data publikacji 22.01.2015

Poprzez Samorządowy Informator SMS Komenda Miejska Policji w Radomiu ostrzegać będzie mieszkańców o zagrożeniach, niebezpieczeństwach oraz informować o akcjach profilaktycznych. System działa w Radomiu od października 2014 roku. Teraz włączyła się do niego też radomska Policja.

SISMS to nowoczesny system ostrzegania i powiadamiania o zagrożeniach, niebezpieczeństwach i utrudnieniach w Radomiu oraz informowania o najważniejszych miejskich wydarzeniach kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych i innych. Komenda Miejska Policji w Radomiu jako pierwsza komenda w Polsce będzie informowała mieszkańców nie tylko o zagrożeniach i niebezpieczeństwie, ale będzie także przekazywała informacje o kampaniach prowadzonych przez policjantów dla różnych grup społecznych. W przypadku poważnego wypadku drogowego, gdzie utrudnienia w ruchu będą trwały kilka godzin poinformujemy o korku na drodze i wyznaczonych objazdach.

Korzystanie z aplikacji jest darmowe i bardzo proste. Aby korzystać z tej aplikacji trzeba mieć dostęp do Internetu. Informacje wysyłane są dwutorowo: za pomocą SMS (na telefony starego typu - z klawiaturą), lub - jeśli posiadasz dedykowaną aplikację - bezpośrednio na ekran Twojego smartfona (telefon dotykowy).

Wystarczy zeskanować kod aktywacyjny, który widnieje na plakatach informujących o SISMS. Te plakaty będą dostępne w wielu miejscach Radomia, m.in. w autobusach i na przystankach. Po zeskanowaniu kodu automatycznie łączymy się z zakładką SISMS i pobieramy aplikację informującą nas o istotnych rzeczach.

W najbliższych dniach za pomocą tej aplikacji użytkownicy otrzymają poradnik „Rodzina bez przemocy i wolna od uzależnień”.

(KWP w Radomiu / mw)

 

Powrót na górę strony