Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kilkadziesiąt przestępstw gospodarczych zatrzymany

Data publikacji 22.01.2015

Kryminalni z Sępólna zatrzymali 30-latka poszukiwanego listem gończym, na którym ciąży kilkadziesiąt zarzutów za przestępstwa gospodarcze na terenie całego kraju. Mężczyzna skupował zboże na faktury z dwutygodniowym terminem zapłaty i, jak można się domyślić, nie uiszczał wyznaczonej kwoty. Teraz nie uniknie kary, grozi mu do 10 lat więzienia.

Sępoleńscy kryminalni od końca listopada ubiegłego roku poszukiwali 30-letniego mieszkańca Więcborka. Wtedy wystawiony został za nim list gończy. Mężczyzna był poszukiwany w związku z jego przestępczą działalnością na terenie całego kraju. 30-latek skupował zboże, za które wystawiane były faktury z dwutygodniowym terminem zapłaty, jednak pieniądze nigdy nie wpłynęły na konta sprzedających.

Wczoraj (21.01.2015) policjanci weszli do domu mężczyzny w Więcborku. Wprawdzie początkowo, podczas przeszukania, mundurowi nie znaleźli poszukiwanego, bo jak się później okazało, za wszelką cenę chciał on uniknąć spotkania z nimi. 30-latek, mimo, że miał na sobie koszulkę z krótkim rękawem, a na zewnątrz panowała niska temperatura, ukrył się na balkonie domu jednorodzinnego, po czym wszedł po drabinie na dach i schował za kominem. Tam znaleźli go policjanci. Mężczyzna od razu trafił do aresztu śledczego.

Jak wynika z materiałów dowodowych zgromadzony przez policjantów z całego kraju, a prowadzących sprawy dotyczące 30-latka, może on usłyszeć nawet kilkadziesiąt zarzutów. Za ile i jakie przestępstwa odpowie zadecydują ostatecznie prokuratorzy.Grozi mu do 10 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja