Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywał się, bo przerosła go rata kredytu

Data publikacji 22.01.2015

Legionowscy policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże i włamania do mieszkań. Do przestępstw dochodziło na terenie województwa mazowieckiego i lubelskiego. Zatrzymanie 30-letniego Marcina M. i 38-letniego Tomasza O., to kolejny rezultat pracy grupy operacyjno – dochodzeniowej. Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa operacyjno – dochodzeniowa powołana przez Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie w celu wykrycia sprawców przestępstw, do których dochodziło na terenie powiatu legionowskiego kolejny raz uderzyła w przestępców. Zatrzymani: 30-letni Marcin M. i 38-letni Tomasz O. podejrzani są o liczne kradzieże i włamania na terenie dwóch województw mazowieckiego i lubelskiego, w tym także powiatu legionowskiego.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że wszystkie włamania do mieszkań przebiegały według jednego schematu. Prawdopodobnie Tomasz O. „stał na czatach”, a Marcin M. wchodził do mieszkań, kradł przedmioty takie jak: złoto, pieniądze, sprzęt elektroniczny, a następnie sprzedawał je. Po wszystkim mężczyźni dzieli się zyskami.

Podczas zatrzymania Marcina M. i Tomasza O. znaleziono przy nich oraz w samochodzie, którym się poruszali, wiele przedmiotów mogących służyć do dokonywania włamań: łamak, śrubokręty oraz rękawiczki. Policjanci odzyskali też część skradzionego mienia.

Jeden z podejrzanych mężczyzn po zatrzymaniu tłumaczył policjantom, że włamywał się, bo zaciągnął kredyt i jego rata była zbyt duża.

Sąd Rejonowy w Legionowie, na wniosek policjantów i prokuratury, zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Obecnie z uwagi na obszerność materiału dowodowego oraz duży teren działania podejrzanych, wciąż trwają intensywne czynności procesowe. Policjanci ustalają wszystkie osoby pokrzywdzone. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KSP / ap)

Powrót na górę strony