Ponad 49 tys. sztuk papierosów bez akcyzy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 49 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

Data publikacji 22.01.2015

Dzięki anonimowemu zgłoszeniu policjanci z Golubia-Dobrzynia zabezpieczyli u 38-letniego mieszkańca powiatu żyrardowskiego blisko 49 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Posiadacz nielegalnego towaru niebawem stanie przed sądem.

Wczoraj (21.01.2015r.) o 15:20 policjanci z Golubia-Dobrzynia otrzymali anonimowe zgłoszenie o „podejrzanym” samochodzie zaparkowanym w pobliżu jednej z hurtowni w mieście. Przybyli na miejsce funkcjonariusze od razu przystąpili do legitymowania.

Jak się okazało, kierowcą był 34-latek, a 38-latek pasażerem. Mężczyźni, którzy przyjechali z powiatu żyrardowskiego oświadczyli, że umówili się ze znajomym, na którego właśnie tu czekają. Po przeprowadzonej kontroli samochodu toyota, policjanci zabezpieczyli blisko 49 tys. sztuk papierosów bez akcyzy. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że straty Skarbu Państwa spowodowane obrotem nielegalnym towarem to ponad 50 tys. zł.

Przeprowadzone czynności wykazały, że „towar” należał do 38-letniego pasażera. Kilka godzin później mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania i przewozu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy w celu ich dalszej sprzedaży. Teraz za to przestępstwo niebawem stanie przed sądem.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja