Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratowali mieszkańców bloku przed pożarem

Data publikacji 22.01.2015

Trafna decyzja i sprawne działania podjęte przez policjantów z Kielc, którzy rozpoczęli ewakuację mieszkańców bloku, w którego piwnicach doszło do pożaru, pozwoliły zapobiec tragedii. Teraz funkcjonariusze, przy udziale m. in. biegłego z zakresu pożarnictwa będą badać przyczyny nocnego zdarzenia.

Dzisiaj w nocy przy ul. Dolomitowej w Kielcach doszło do pożaru w piwnicach bloku mieszkalnego. Zgłoszenie o tym zdarzeniu dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kielcach otrzymał tuż przed godziną drugą w nocy. Niezwłocznie przekazał tę informację patrolom znajdującym się na terenie miasta. Na miejsce zdarzenia jako pierwsi przybyli policjanci z Komisariatu II Policji w Kielcach. Funkcjonariusze z patrolu w składzie sierż. Paweł Jakubowski i post. Agnieszka Król Kostrzewa po dotarciu na miejsce szybko zorientowali się, że zarzewie ognia swój początek miało w pomieszczeniach piwnic. Wydobywający się na klatkę schodową trujący dym stwarzał realne zagrożenie dla zdrowia i życia znajdujących się w bloku osób. Policjanci postanowili działać niezwłocznie, aby mieszkańcy mogli jak najszybciej opuścić zagrożony teren.
Mieszkanie po mieszkaniu docierali do osób i informowali, aby opuszczali swoje pomieszczenia. Trujący, gesty dym utrudniał ich działania, dlatego co jakiś czas musieli zaczerpnąć świeżego powietrza poprzez okna klatki schodowej.

Na miejsce dotarły również inne służby ratunkowe i dodatkowe patrole Policji. W rezultacie ewakuowanych zostało blisko 100 osób, które na czas akcji ratunkowej przebywały w specjalnym namiocie przygotowanym przez strażaków.

Do szpitala z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla łącznie trafiło 7 osób, w tym ośmiomiesięczna dziewczynka. W konsekwencji do placówki zdrowia również z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla przetransportowano dwoje policjantów, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru i podjęli działania ratunkowe. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Na chwilę obecną pod opieką lekarzy przebywają trzy kobiety w wieku 68, 71 i 76 lat.

Działania służb trwały do wczesnych godzin porannych.

Trafna decyzja i sprawne działania podjęte przez policjantów, którzy rozpoczęli ewakuację mieszkańców, kontynuowane później wraz z innymi ratownikami pozwoliły zapobiec tragedii. Teraz funkcjonariusze, przy udziale m. in. biegłego z zakresu pożarnictwa, będą badać przyczyny nocnego zdarzenia.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja