Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli kontrabandę

Data publikacji 22.01.2015

Prawie 148 tys. papierosów różnych marek trafiło w ręce śląskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. Stróże prawa na jednej z prywatnych posesji w Wojkowicach Kościelnych zatrzymali czterech obywateli Ukrainy, w wieku od 23 do 51 lat, oraz 62-letniego mieszkańca powiatu będzińskiego. Mężczyźni zostali zatrzymani w chwili, gdy pakowali do samochodu nielegalny tytoń. Zatrzymanym grozi teraz wysoka grzywna, a nawet 3-letni pobyt za kratkami.

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach, zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych, ustalili, że na terenie jednej z prywatnych posesji w Wojkowicach Kościelnych w powiecie będzińskim, może być przechowywana większa ilość ,,lewych” papierosów. Działania operacyjne potwierdziły uzyskane wcześniej informacje.

Wczoraj rano policjanci z komendy wojewódzkiej, wsparci będzińskimi stróżami prawa, zabezpieczyli w samochodach oraz na terenie posesji blisko 148 tys. papierosów różnych marek, pochodzących zza wschodniej granicy. Ponadto w ręce policjantów trafiły 53 litry alkoholu pozbawionego polskich znaków akcyzy oraz 1 kg tytoniu.

Śledczy zatrzymali w tej sprawie czterech obywateli Ukrainy w wieku 23, 44, 46 i 51 lat oraz 62-letniego mieszkańca powiatu będzińskiego, którzy usłyszeli już zarzut posiadania nielegalnego „towaru”. Mężczyznom grozi teraz wysoka grzywna, a nawet 3-letni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowicach / ap)

Film Policjanci przejęli kontrabandę

Pobierz plik Policjanci przejęli kontrabandę (format mp4 - rozmiar 30 MB)

Powrót na górę strony