Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice zatrzymani przez CBŚP - zabezpieczono przy nich znaczne ilości narkotyków

Data publikacji 23.01.2015

Policjanci gdańskiego Zarządu CBŚP zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. W trakcie przeszukania zabezpieczono 12 kilogramów narkotyków. Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymani mają związek z sobotnim napadem pseudokibiców na trójmiejski pociąg SKM.

19 stycznia br. policjanci Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali w Sopocie dwóch mężczyzn, mieszkańców województwa pomorskiego w wieku 29 i 30 lat, którzy, według śledczych, mieli handlować narkotykami. W trakcie przeszukania wynajmowanego przez mężczyzn mieszkania okazało się, że zorganizowali w nim magazyn narkotyków. Policjanci ujawnili blisko 12 kilogramów narkotyków (w tym m.in. kilogram kokainy, 650 tabletek ekstazy i kilogram mefedronu) oraz tzw. dopalaczy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych przez funkcjonariuszy narkotyków wynosi około 350 tysięcy złotych.  W trakcie realizacji u zatrzymanych zabezpieczono ponadto 35 tysięcy złotych.

Z dotychczasowych ustaleń Policji wynika, że jeden z zatrzymanych mężczyzn jest związany ze środowiskiem pseudokibiców jednej z trójmiejskich drużyn piłkarskich i regularnie uczestniczy w tzw. ustawkach. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Drugi z zatrzymanych mężczyzn, po przedstawieniu zarzutów, otrzymał dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w wysokości 30 tysięcy złotych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku.

W chwili obecnej funkcjonariusze w odrębnym postępowaniu ustalają, czy zatrzymane osoby brały udział w sobotnim napadzie na pasażerów trójmiejskiego pociągu SKM lub mają jakikolwiek związek z tym zdarzeniem.

Za udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

(CBŚP Gdańsk)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja