Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieli związek z kradzieżą bankomatu w Bydgoszczy - zostali zatrzymani

Data publikacji 23.01.2015

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zatrzymali 3 mężczyzn. Mieszkańcy Bydgoszczy i powiatu mogą mieć związek z kradzieżą bankomatu. O zarzutach zdecydował prokurator prowadzący w tej sprawie śledztwo.

Policjanci wydziału kryminalnego pracowali nad sprawami kradzieży i włamań do bankomatów, do których doszło na terenie województwa w ubiegłym roku. To żmudna praca, polegająca na wnikliwej analizie wszystkich możliwych śladów, zeznań świadków, nagrań monitoringów i zdobywaniu informacji. Wszystko po to, by ustalić kto mógł dokonać tego typu przestępstw. Od początku zakładano, że za sprawą musi stać więcej niż jedna osoba, to zresztą było oczywiste, zważywszy chociaż na rozmiar bankomatu. Ta praca doprowadziła do trzech mieszkańców Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Do ich mieszkań policjanci weszli jednocześnie w środę (21.01.2015 r.) wcześnie rano.

Materiał dowodowy zgromadzony w tym śledztwie wskazuje, że dwaj zatrzymani mogą być sprawcami kradzieży bankomatu, do której doszło w nocy z 7 na 8 października 2014 r. w Bydgoszczy przy ul. Nad Torem. Bankomat ten policjanci odnaleźli spalony w kompleksie leśnym w okolicach Tryszczyna razem ze spalonym samochodem vw LT, który najprawdopodobniej był użyty przez sprawców. Policjanci zabezpieczyli także częściowo utopiony w Kanale Noteckim samochód vw passat combi, który również mógł posłużyć sprawcom kradzieży bankomatu. Oba auta, jak wynika z ustaleń policjantów, zostały skradzione w Bydgoszczy, krótko przed kradzieżą bankomatu.

Wczoraj (22.01.2015 r.) do prokuratury policjanci doprowadzili zatrzymanych. To oskarżyciel zdecydował o zarzutach, jakie usłyszeli.

(KWP w Bydgoszczy / ap)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.79 MB)

Powrót na górę strony