Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanych o brutalną napaść na listonosza

Data publikacji 23.01.2015

Wrocławscy policjanci w wyniku pracy operacyjnej oraz dzięki informacjom zebranym od świadków zdarzenia, ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad rabunkowy na listonosza. Sprawcy pobili go do nieprzytomności metalowym przedmiotem, a następnie ukradli saszetkę z pieniędzmi. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z komendy miejskiej oraz komisariatu na Psim Polu ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na pracownika poczty i kradzież pieniędzy. Do zdarzenia doszło 20 stycznia br. około 10. na ul. Spacerowej. Sprawcy zaczaili się na dostarczającego przesyłki listonosza. Pokrzywdzony poruszał się na rowerze i w pewnym momencie został zaatakowany przez napastników. Mężczyźni pobili go do nieprzytomności, używając metalowego przedmiotu, a następnie skradli saszetkę z pieniędzmi w wysokości 12 tysięcy złotych.  

Natychmiast po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu policjanci rozpoczęli działania skierowane na ustalenie i zatrzymanie osób podejrzanych w tej sprawie. Dzięki opisowi sprawców ustalonemu na podstawie relacji świadków zdarzenia oraz dalszym czynnościom operacyjnym prowadzonym przez zajmujących się sprawą funkcjonariuszy, już następnego dnia po zdarzeniu policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Wrocławia podejrzanych o rozbój na pracowniku poczty z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. 25 i 30 – latek trafili do policyjnego aresztu.  

Obecnie policjanci nadal wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za czyn, o który podejrzani są mężczyźni, grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja