Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bądźmy ostrożni podczas zakupów w Internecie

Data publikacji 23.01.2015

Uważajmy na internetowych oszustów! Ich ofiarą padła 39-letnia mieszkanka gm. Zamość, która przez Internet zamówiła tabletki odchudzające. W paczce zamiast środka na odchudzanie znalazła opakowanie medykamentu o działaniu przeciwbólowym. Policjanci poszukują nieuczciwego sprzedawcy i apelują o rozwagę przy zakupach z niepewnego źródła.

Wczoraj do zamojskiej komendy zgłosiła się 39-letnia mieszkanka gm. Zamość. Kobieta poinformowała, że padła ofiarą internetowego oszusta. 39-latka poprzez Internet zamówiła tabletki odchudzające. Wczoraj otrzymała przesyłkę, płacąc za zamówiony specyfik ponad 100 złotych. Po otworzeniu korespondencji okazało się jednak, że zamiast środka na odchudzanie dostała tabletki o przeciwbólowym działaniu. 39-latka próbowała nawiązać kontakt ze sprzedawcą ale jego telefon milczał. O oszustwie powiadomiła policję. Mundurowi wystąpili o wstrzymanie wpłaty na konto nieuczciwego handlowca.

Oszustwo to przestępstwo, za które zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Decydując się na zakupy poprzez sieć internetową, na portalach aukcyjnych czy w sklepach internetowych pamiętajmy o zachowaniu ostrożności. Sprawdzajmy sprzedawcę, u którego zamierzamy kupić wybraną rzecz. Zweryfikujmy, czy jest rzetelny. Uważajmy na super okazje. Nie zawsze to, co widoczne na zdjęciu, musi być takie samo w rzeczywistości lub nabyte przez sprzedawcę w sposób legalny. Jeśli chcemy wziąć udział w aukcji internetowej, sprawdźmy wiarygodność sprzedawcy, jego poprzednie aukcje oraz opinie kupujących na jego temat. Nawet w przypadku, gdy mieszkamy daleko, zapytajmy, czy po towar można zgłosić się osobiście. Gromadźmy całą korespondencję ze sprzedającym - w przypadku oszustwa będzie ona bezcennym dowodem kontaktów. Zachowanie zasad ostrożności pozwala na bezpieczne zakupy w sieci. Jeśli jednak mimo to padniemy ofiarą internetowego naciągacza i nie dostaniemy towaru, za który zapłaciliśmy, natychmiast zgłośmy to na Policję.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony