Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzając pożyczki, oszukał kilkanaście firm na terenie kraju – został zatrzymany

Data publikacji 23.01.2015

Inowrocławscy policjanci zatrzymali 33-latka, podejrzanego o dokonanie szeregu wyłudzeń pożyczek internetowych. Śledczy przedstawili mężczyźnie 30 zarzutów oszustwa oraz 3 kierowania gróźb w celu wywarcia wpływu na świadków, aby uniknąć odpowiedzialności karnej. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie. Jednak to nie koniec zatrzymań w tej sprawie.

Sprawa ma swój początek w styczniu ubiegłego roku, wtedy policjanci zajęli się namierzeniem sprawcy pierwszego tego typu zgłoszonego przestępstwa. Oszust, wykorzystując dane personalne innych osób, zawierał drogą elektroniczną umowy pożyczkowe, doprowadzając w ten sposób wiele podmiotów w kraju do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem. Zebrany w postępowaniu materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie w środę (21.01.15 r.) mieszkańca Inowrocławia. Przedstawiono mu łącznie 30 zarzutów oszustwa oraz 3 kierowania gróźb w celu wywarcia wpływu na świadków, aby uniknąć odpowiedzialności karnej. Mundurowi na poczet przyszłych kar zabezpieczyli u podejrzanego samochód osobowy.

Dzisiaj (23.01.15 r.) mężczyzna został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Inowrocławiu. Tam zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu 33-latka na najbliższe 3 miesiące.

Policjanci cały czas pracują nad sprawą, bowiem mężczyzna w tę przestępczą działalność zaangażował jeszcze inne osoby. Nakłaniał je do zakładania rachunków bankowych w celu zaciągnięcia pożyczki. Ile jest tych osób wiadome będzie po zakończeniu śledztwa. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Bydgoszczy / ap)

Powrót na górę strony