Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsza w tym roku zbiórka krwi zakończona

Data publikacji 23.01.2015

Pierwsza w tym roku akcja zbiórki krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy zakończona. Akcję, jak poprzednio, zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. Podczas tej zbiórki zebrano ponad 10 litrów krwi. Policjanci i pracownicy policji oddają krew już od 11 lat. W tym czasie oddali już kilkaset litrów tego cennego płynu.

Tym razem zbiórka krwi zaczęło się po 9:00. Jak zawsze do dyspozycji wszystkich chętnych był ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Jako pierwsi krew oddali Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Janusz Stępniak, Przewodniczący NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu Rafał Kruk oraz Rafał Jeżak z Zespołu Prasowego KWP zs. w Radomiu.

Na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. K. Vietha w Radomiu stawili się również funkcjonariusze operacyjni, a także mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu oraz liczne grono pracowników cywilnych.

Policjanci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało, nieraz bowiem są świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewożono rannych wprost na stół operacyjny. Praca w Policji to służba dla społeczeństwa, dlatego też tak licznie odpowiedzieli na apel radomskiego centrum krwiodawstwa, bo jedynym źródłem krwi są ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony