Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenia w przestępczość narkotykową na Górnym Śląsku

Data publikacji 23.01.2015

Śląscy policjanci ujawnili i zatrzymali osoby, którym udowodniono przestępstwa narkotykowe. Katowiccy stróże prawa ujęli 28-letniego mężczyznę, który kilka lat temu również rozpowszechniał środki odurzające w znacznych ilościach. Natomiast funkcjonariusze z Mysłowic zatrzymali 26-letnią kobietę, przy której znaleziono ponad 1 kilogram marihuany. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Obojgu zatrzymanym grożą kary pozbawienia wolności.

Policjanci przejęli 2 kg narkotyków

We wtorek, około 12.00, na ulicy Macieja wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Audi. W trakcie sprawdzania jego tożsamości 28-letni kierowca był bardzo nerwowy. Okazało się, że jego zachowanie spowodowane było foliowym zwitkiem, znalezionym na podłodze samochodu, w którym były 2 gramy marihuany. Mężczyzna w październiu ubiegłego roku wyszedł z więzienia po odbyciu kary za handel narkotykami i od tego czasu interesowali się nim policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

W jego mieszkaniu antynarkotykowi znaleźli prawie kilogram marihuany, ponad kilogram amfetaminy i 200 tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości prawie 70 tysięcy złotych oraz rewolwer i ostrą amunicję. Ponadto zabezpieczono 20 tysięcy złotych pochodzących najprawdopodobniej z narkobiznesu.

Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzuty – udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków oraz posiadania broni palnej i amunicji bez zezwolenia. Grozi mu za to 12 lat więzienia. 28-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

8800 tabletek ekstazy, 11,5 kilograma haszyszu, ponad 2,5 kilograma marihuany, prawie kilogram amfetaminy i 23 gramy kokainy. Tyle narkotyków znaleziono przy zatrzymanym 28-latku i jego kompanach w październiku 2010 roku. Czytaj więcej...

Ponad kilogram marihuany w rękach policjantów

Mysłowiccy kryminalni zatrzymali kobietę podejrzaną o posiadanie środków odurzających. 26-latka przewoziła narkotyki na tylnym siedzeniu samochodu. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad kilogram marihuany. Kobieta noc spędziła w policyjnym areszcie. Usłyszała już zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Prokurator objął ją policyjnym dozorem. Grozi jej teraz nawet do 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / ap)

Film Policjanci przejęli 2 kg narkotyków

Pobierz plik Policjanci przejęli 2 kg narkotyków (format mp4 - rozmiar 20.8 MB)

Powrót na górę strony