Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujawnili magazyn z dopalaczami i punkt dystrybucji – zatrzymane trzy osoby podejrzewane o handel

Data publikacji 24.01.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o handel dopalaczami. W ujawnionym magazynie i punkcie ich dystrybucji, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 200 różnego rodzaju opakowań zawierających powyższe substancje. Zabezpieczono również gotówkę, telefony komórkowe, komputery oraz dokumentację świadczącą o ich dystrybucji. To już kolejny punkt na terenie miasta, w którym policjanci przeprowadzili działania wymierzone w handel tymi szczególnie niebezpiecznymi środkami.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku podjętych działań, ujawnili magazyn z dopalaczami i punkt ich dystrybucji. W sprawie zatrzymano trzy osoby podejrzewane o handel. Zatrzymani, to mieszkańcy Wrocławia, w wieku od 23 do 28 lat. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło na terenie wrocławskiej dzielnicy Rakowiec. Podejrzewani wpadli na gorącym uczynku dystrybucji. W punkcie usługowym, gdzie sprzedawano dopalacze oraz w innym miejscu, gdzie były one przechowywane, policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 200 różnego rodzaju opakowań zawierających substancje zwane potocznie dopalaczami.

Na miejscu zabezpieczono również gotówkę pochodzącą prawdopodobnie ze sprzedaży, telefony komórkowe, komputery oraz dokumentację świadczącą o dystrybucji. Zabezpieczone substancje zostaną poddane teraz szczegółowej analizie pod względem zawartości przez biegłych z tego zakresu. Obecnie funkcjonariusze z komisariatu na wrocławskim Rakowcu wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności związane z tą sprawą.

Przypomnijmy, że to już kolejny punkt we Wrocławiu, w którym policjanci przeprowadzili działania wymierzone w handel szczególnie niebezpiecznymi środkami, jakimi są dopalacze. Działania w tym zakresie funkcjonariusze realizują współpracując z inspektorami sanitarnymi. Tego typu kontrole będą kontynuowane. Tylko w ubiegłym roku, oprócz różnego rodzaju narkotyków i krzewów konopi, policjanci zabezpieczyli też blisko 6 tys. sztuk dopalaczy.

Pamiętajmy, że dopalacze to bardzo groźne dla zdrowia, a nawet życia oraz bardzo szybko uzależniające substancje. Szczególnie groźne jest to, że nie jest do końca znany ich skład, który dość często jest modyfikowany. Dlatego też nie da się przewidzieć reakcji ludzkiego organizmu po zażyciu tych środków, po które niestety sięgają coraz młodsi.

(KWP we Wrocławiu / dm)

Powrót na górę strony