Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o śmiertelnie potrącenie pieszego zatrzymany przez Policję

Data publikacji 25.01.2015

Funkcjonariusze węgrowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o śmiertelne potrącenie pieszego i ucieczkę z miejsca wypadku. 48-letniemu mężczyźnie grozi kara nawet 12 lat więzienia.

Do wypadku doszło wczoraj tuż przed godz. 20 w Kolonii Ruchna (gm. Liw). Dyżurny przyjął zgłoszenie o potrąceniu pieszego. Lekarz z pogotowia ratunkowego stwierdził zgon mężczyzny. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku i ustalili, że ofiarą jest 39-letni mężczyzna. Policjanci ustalili także, na podstawie zabezpieczonych elementów karoserii, że pojazd biorący udział w zdarzeniu to najprawdopodobniej skoda. W kilka godzin od całego zdarzenia policjanci wytypowali właściciela pojazdu. Mężczyzna został zatrzymany rano. Był w wstanie po użyciu alkoholu. Miał blisko 0.5 promila alkoholu w organizmie.

Podejrzanym o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym okazał się 48-letni mieszkaniec gm. Liw. Został osadzony i po wytrzeźwieniu usłyszy prawdopodobnie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Wobec mężczyzny węgrowska Policja będzie wnioskowała do miejscowej prokuratury o wszczęcie śledztwa i wystąpienie z wnioskiem do sądu o areszt tymczasowy. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

(KWP w Radomiu / dm)

Powrót na górę strony