Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Detektywi na tropie

Policjanci z Olesna odwiedzili dzieci podczas półkolonii w Praszce. Spotkanie w ramach "Bezpiecznych Ferii" było okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Tym razem z najmłodszymi spotkał się policyjny technik. Mali detektywi mogli sami rozwiązać "kryminalną zagadkę".

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie odwiedzili dzieci z Praszki. Podczas półkolonii przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Tym razem gościem specjalnym był policyjny technik. Sierż. sztab. Arkadiusz Namyślak opowiedział o swojej pracy oraz pokazał wyposażenie specjalnej walizki wykorzystywanej podczas zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Dzieci z zapartym tchem obserwowały jak pracuje ekspert.

W dalszej części zajęć mali detektywi z pomocą policjanta rozwikłali zagadkę zniknięcia pysznych ciasteczek. Pomocne okazało się tutaj użycie specjalnego proszku fluorescencyjnego oraz lampy UV.

Podczas spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom jak bezpiecznie spędzić ferie oraz kiedy i w jaki sposób korzystać z numerów alarmowych. Policjanci pokazali także, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy półkolonii otrzymali książeczkę profilaktyczną pn. „Dziewiątka” oraz odblaskowe opaski.

(KWP w Opolu / dm)

Powrót na górę strony