Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelnie ugodził nożem sąsiadkę. Odpowie za zabójstwo

Data publikacji 25.01.2015

Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w Olsztynie, gdzie według zgłaszającej miało dojść do awantury, podczas której kobieta wzywała pomocy. Finał tej awantury okazał się tragiczny. Po wyważeniu drzwi przez strażaków, policjanci w mieszkaniu zauważyli zakrwawioną kobietę oraz mężczyznę, którego obezwładnili. Obecny na miejscu lekarz pogotowia stwierdził zgon poszkodowanej. W tej sprawie olsztyńska prokuratura wszczęła śledztwo, które wyjaśni wszystkie okoliczności. Podejrzany w tej sprawie został już tymczasowo aresztowany.

W piątek około godziny 16.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety. Według jej relacji w jednym z mieszkań przy ul. 11 Listopada ma miejsce awantura. Zgłaszająca powiedziała funkcjonariuszowi, że słyszy krzyki wołania o pomoc. Na miejsce od razu pojechali policjanci. Wezwano również straż pożarną, która wyważyła drzwi do mieszkania. Po wejściu do lokalu funkcjonariusze obezwładnili 62-latka. Zakrwawionej kobiecie pomocy udzielali ratownicy. Niestety obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził śmierć 59-latki.

Na miejsce przyjechali kryminalni, którzy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady i przedmioty, które przyczynią się ustalenia szczegółów tego zdarzenia.

62-letni Tadeusz G. został zatrzymany, a następnie przesłuchany. Usłyszał już zarzut zabójstwa. Na wniosek prokuratury i policjantów, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

(KWP w Olsztynie / dm)

Powrót na górę strony