Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli i udzielili pomocy zaginionemu 91 – letniemu mężczyźnie

Data publikacji 25.01.2015

Funkcjonariusze z powiatu kamiennogórskiego, w wyniku podjętych działań poszukiwawczych, odnaleźli 91 – letniego mężczyznę. Policjanci dotarli do niego idąc kilka kilometrów przez teren leśny i bagienny. Mężczyzna znaleziony przy rzece, w pobliżu granicy polsko – czeskiej, był mokry i przemarznięty. Nie mógł iść o własnych siłach. Przetransportowany na noszach do karetki, został przewieziony do szpitala. Jak twierdził, idąc przez teren leśny, zgubił się w ciemnościach.

Policjanci z komisariatu w Lubawce w wyniku podjętych działań odnaleźli i udzielili pomocy 91 – letniemu mężczyźnie, który po wyjściu z domu, idąc przez teren leśny, zgubił się w ciemnościach. Informację o zaginięciu funkcjonariusze otrzymali od rodziny zaginionego. Z relacji zgłaszających wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu około godziny 16.00 i do chwili zgłoszenia, tj. godziny 20.00 nie wrócił do domu. Mężczyzna miał lekkie zaniki pamięci i słabo słyszał.

Policjanci niezwłocznie podjęli razem z córką zaginionego i jej mężem akcję poszukiwawczą. Swoje poszukiwania skierowali w stronę granicy Polsko – Czeskiej. Po przejściu kilku kilometrów przez teren leśny i bagienny, gdy zbliżali się do granicy, policjanci usłyszeli jakieś odgłosy dochodzące z pobliskich zarośli. Po ich sprawdzeniu, znaleźli tam siedzącego przy rzece pod drzewem zaginionego mężczyznę.

Mężczyzna był mokry i przemarznięty. Nie był w stanie sam iść. Jak twierdził, zgubił się, gdy się ściemniło. Idąc na oślep, przewracał się na bagnach. Funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe i straż pożarną w celu przetransportowania go z trudnego terenu. Na noszach przeniesiono mężczyznę do karetki, która przewiozła go do szpitala.

(KWP we Wrocławiu / dm)

Powrót na górę strony