Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

215 km/h na trasie S-2

Data publikacji 26.01.2015

Policjanci z warszawskiego wydziału ruchu drogowego, którzy w niedzielę patrolowali ulice Warszawy, zatrzymali na trasie S-2 kierującą mercedesem, która jechała, wyprzedzając inne samochody w trudnych warunkach atmosferycznych, z prędkością przekraczającą 200 km/h.

Policjanci natychmiast ruszyli za mercedesem. Ten cały czas jechał bardzo szybko i w krótkim czasie rozpędził się do ponad 200 km/h. W pewnym momencie policyjny videorejestrator wskazał prędkość 215 km/h. Kierowca zwolnił dopiero, gdy zorientował się, że policjanci dali mu znak do zatrzymania. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h.

Po zatrzymaniu okazało się, że kierowcą samochodu jest 20-latka z... rocznym stażem za kierownicą. Teraz będzie musiała wytłumaczyć swoje zachowanie przed sądem, gdyż ze względu na spowodowanie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zdecydowali o zatrzymaniu jej prawa jazdy. W dalszą drogę pojechała już jako pasażer.

Przypomnijmy, że na stołecznych drogach mamy niekorzystne warunki atmosferyczne. Jazda z prędkością ponad 200 km/h przy zalegającym na jezdni błocie pośniegowym jest ogromnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu.

(KSP / ap)

Film 215 km/h na trasie S-2

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 215 km/h na trasie S-2 (format flv - rozmiar 2.46 MB)

Powrót na górę strony