Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty dla sprawców brutalnego rozboju w Józefowie

Data publikacji 26.01.2015

20-letni obywatel Ukrainy i 19-letni mieszkaniec Warszawy, którzy napadli na 21-latka, zostali zatrzymani przez otwockich kryminalnych. W ich ustaleniu pomoce okazało się odnalezienie telefonu komórkowego należącego do jednego z napastników. Przestępstwo, którego się dopuszczono, zagrożone jest 12-letnią karą pozbawienia wolności.

Przed kilkoma dniami po godzinie 1.00 w nocy w Józefowie doszło do brutalnego napadu na 21-latka wracającego  z pracy do domu. Niemal pod bramą swojej posesji został on uderzony w tył głowy i powalony na ziemię. Jeden ze sprawców dusił pokrzywdzonego, a drugi kopał go po całym ciele.

Krzyki i wzywanie pomocy usłyszał jeden z członków rodziny napadniętego, który wybiegł z domu. Widząc nadchodzącą pomoc, sprawcy zbiegli. O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci z Komisariatu Policji w Józefowie. Funkcjonariusze, którzy już po chwili znaleźli się we wskazanym miejscu, podjęli pościg oraz zabezpieczyli pozostawione ślady.

Poszkodowany 21-latek z licznymi obrażeniami twarzy, w tym ze złamaniami i wstrząśnieniem mózgu, trafił do szpitala.

W trakcie przeprowadzanych oględzin odnaleziono w pobliżu miejsca zdarzenia telefon komórkowy. Jeden z policjantów, na filmie znajdującym się w pamięci telefonu, rozpoznał mężczyznę, który pojawił się w innej prowadzonej przez niego sprawie.

Ta informacja okazała się bezcenna dla dalszego postępowania. Policjanci z wydziału kryminalnego z komendy w Otwocku natychmiast znaleźli się pod wskazanym adresem, gdzie zatrzymano 20-letniego obywatela Ukrainy i 19-letniego mieszkańca Warszawy.

Obaj trafili do policyjnej celi w Otwocku. Okazało się, że mimo młodego wieku 19- i 20-latek niejednokrotnie w przeszłości wchodzili w konflikt prawem, wykorzystując przy tym umiejętności i siłę nabytą podczas zajęć jednej ze wschodnich szkół walki.

Przestępstwo,  którego się dopuścili, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12. Policjanci z Józefowa materiały w tej sprawie przekazali do otwockiej prokuratury, a sąd zatwierdził wniosek o zastosowanie wobec obu zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony