Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za handel heroiną

Data publikacji 26.01.2015

Policjanci z Kostrzyna nad Odrą zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o handel heroiną. Obaj usłyszeli zarzuty związane z przemytem znacznej ilości tego narkotyku. Ponadto odpowiedzą za rozpowszechnianie heroiny w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Zatrzymanie 29- oraz 36-latka z Kostrzyna nad Odrą to efekt pracy operacyjnej policjantów zwalczających przestępczość narkotykową. Ustalenia kryminalnych pozwoliły na dotarcie do młodszego z mężczyzn. Ten miał przy sobie blisko 10 gramów heroiny. To 26 porcji tego narkotyku gotowych  do sprzedaży. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić 26-latkowi zarzut związany z przemytem znacznych ilości narkotyków. Ale to nie był ostatni zarzut pod adresem mężczyzny. Kolejnych 6 usłyszał za ich udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Zatrzymanie 29-latka oraz przeprowadzenie z nim czynności procesowych nie było ostatnim zadaniem policjantów do tej sprawy. Ich praca pozwoliła na szersze ustalenia. Dzięki nim kolejny diler był w rękach policjantów. Tym razem z odpowiedzialnością karną za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii będzie musiał się liczyć 36-latek z Kostrzyna. Ten, jak ustalili policjanci, w ciągu ostatnich kilku miesięcy udzielił młodszemu koledze ponad 200 gramów heroiny o łącznej wartości oscylującej w granicach 9 tysięcy złotych.  Ponadto starszy z mężczyzn odpowie za przemyt znacznych ilości tego narkotyku.
 
Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Ich ustalenie oraz zatrzymanie możliwe było dzięki doskonałemu rozpoznaniu oraz doświadczeniu policjantów, którzy na co dzień zwalczają przestępczość narkotykową.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ap)

Powrót na górę strony