Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

68 razy zasiliła własne konto

Data publikacji 26.01.2015

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ustalili, gdzie przebywa ukrywająca się od dłuższego czasu kobieta podejrzewana o przywłaszczenie pieniędzy. 55-letnia Helena G. 68 razy przyjęła od klientów punktu kasowo-obsługowego pieniądze, ale zamiast zaksięgować je na rzecz firmy, w której pracowała, 68 razy przelała je na własne konto. Straty sięgnęły 20 tysięcy złotych. W prokuraturze usłyszała już zarzut, została objęta policyjnym dozorem.

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą prowadzili sprawę dotyczącą przywłaszczenia pieniędzy. Z zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa wynikało, że pracownica punktu kasowo-usługowego przyjmując pieniądze od klientów, przelewała je na własne konto. Zrobiła tak aż w 68 przypadkach. W sumie straty osiągnęły 20 tysięcy złotych. Kobieta została dyscyplinarnie zwolniona z pracy i wówczas słuch o niej zaginął. Policjanci wykonali szereg czynności operacyjnych i procesowych, aby odnaleźć podejrzewaną. Prokuratura wydała nawet zarządzenie o ustaleniu miejsca jej pobytu.

Kilka dni temu poszukiwania i ustalenia przyniosły efekt. Funkcjonariusze wpadli na trop 55-letniej Heleny G. Kobieta trafiła do policyjnej celi.

W dalszej kolejności policjanci doprowadzili ją do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut i została objęta policyjnym dozorem.

(KSP / ap)

Powrót na górę strony