Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana dziupla samochodowa

Data publikacji 26.01.2015

Zlikwidowana dziupla samochodowa i odzyskanych dwanaście skradzionych pojazdów o łącznej wartości przeszło miliona złotych - to efekt piątkowych działań pod Stargardem Szczecińskim. Oprócz maszyn rolniczych, budowlanych i samochodów policjanci wspólnie z strażnikami granicznymi z Morskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli także dokumenty służące do rejestrowania pojazdów, fałszywe pieczątki i amunicję.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kołobrzegu ustalili, że do jednej z miejscowości pod Stargardem Szczecińskim mogą trafiać skradzione w Wielkiej Brytanii maszyny rolnicze, budowlane i inne pojazdy. Potwierdziło to piątkowe przeszukanie kilku posesji, gdzie funkcjonariusze współpracujących służb zabezpieczyli traktory, koparki i ładowarki różnych marek, samochód bmw oraz terenowe mitsubishi.

Sprawdzenie w bazach danych wskazało, że niektóre pojazdy zostały skradzione w Wielkiej Brytanii, zaś inne nosiły ślady ingerencji w tabliczki znamionowe z numerami VIN.

Na miejscu ujawniono także angielskie dokumenty rejestracyjne i umowy kupna sprzedaży, narzędzia do wybijania numerów tabliczek znamionowych i numerów nadwozia pojazdów oraz pieczątki do stemplowania dokumentów w języku angielskim.

Dodatkowo na jednej z posesji funkcjonariusze ujawnili 9 sztuk amunicji różnego kalibru. Łącznie zabezpieczonych zostało 12 pojazdów i urządzeń o wartości ponad 1,2 mln złotych.

Teraz zebrany materiał dowodowy posłuży policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim do szczegółowego wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy.

(KWP w Szczecinie / ap)

Powrót na górę strony