Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla mężczyzny, u którego policjanci zabezpieczyli kokainę i amfetaminę

Data publikacji 26.01.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie kokainy i amfetaminy. Wobec zatrzymanego zastosowano już tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław – Fabryczna w związku z informacją, że w jednym z poruszających się pojazdów może znajdować się spora ilość środków odurzających, zatrzymali ustalone auto do kontroli drogowej. W samochodzie znajdowało się dwóch mężczyzn. W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili należące do jednego z nich narkotyki. Zabezpieczono kokainę w ilości pozwalającej na uzyskanie w wyniku porcjowania ok. 1600 porcji narkotyku. W wyniku przeszukania mieszkania 26-latka policjanci znaleźli jeszcze ilość amfetaminy, z której można by otrzymać ponad 40 porcji środka odurzającego. W lokalu ujawniono także elektroniczną wagę służącą do porcjowania. Okazało się, że mężczyzna był już w przeszłości notowany w związku z przestępczością narkotykową.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy oraz ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, a także to, co zatrzymany zamierzał z nimi zrobić.

Wobec 26-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Powrót na górę strony