Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy wnuczek aresztowany

Data publikacji 27.01.2015

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca woj. podkarpackiego, który próbował oszukać 71-letniego mężczyznę metodą na wnuczka. Głos w słuchawce podający się za wnuczka poprosił o pożyczkę 25 tys. złotych. Hrubieszowianin zorientował się, że osoba, z którą rozmawia, może być oszustem, i umówił się z nią na spotkanie, powiadamiając przy tym policjantów. Po przyjęciu koperty 46-latek został zatrzymany przez mundurowych. Podejrzany został już tymczasowo aresztowany.

Sąd Rejonowy w Hrubieszowie zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt wobec 46-letniego mieszkańca woj. podkarpackiego, który próbował oszukać 71-letniego mężczyznę metodą na wnuczka. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Jak ustalili policjanci, oszust zadzwonił na telefon stacjonarny hrubieszowianina i podając się za jego wnuczka, poprosił o pilną pożyczkę 25 tys. złotych. Tłumaczył, że miał wypadek drogowy i potrzebuje pieniędzy, aby osoba pokrzywdzona nie zgłaszała tego zdarzenia na policję.

71-latek zorientował się, że osoba z którą rozmawia, nie jest jego krewnym. Obiecał rozmówcy, że przekaże mu pieniądze i umówił się z nim na spotkanie. W tym samym czasie żona pokrzywdzonego przez drugi telefon poinformowała o tym fakcie policję.

Mężczyzna z kopertą, w której miały być pieniądze udał się na spotkanie z oszustem. Osoba, z którą się spotkał miała być pośrednikiem w przekazaniu pieniędzy wnuczkowi. W chwili, kiedy mężczyzna przyjął kopertę został zatrzymany przez policjantów, którzy obserwowali całą sytuację.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna ma na swoim koncie więcej przypadków podobnych oszustw. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.01 MB)

Powrót na górę strony