Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 900 litrów nielegalnego alkoholu w rękach świeckiej policji

Data publikacji 27.01.2015

450 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli świeccy policjanci podczas kontroli drogowej, a kolejne 460 w wyniku przeszukania. Zatrzymany 41-letni mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut z kodeksu karnego-skarbowego. Uszczuplenie nieodprowadzonego podatku na rzecz Skarbu Państwa wyniosło ponad 63 tysiące złotych.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę (25.01.15 r.) na terenie jednej z gmin powiatu świeckiego. Policjanci świeckiej komendy z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą w godzinach rannych zatrzymali do kontroli samochód vw t4. Podczas kontroli auta funkcjonariusze zauważyli 25 kartonów, w których znajdowało się 500 butelek z bezbarwną cieczą. Mundurowi podejrzewali, że może to być nielegalny alkohol. 41-letni mieszkaniec powiatu świeckiego został zatrzymany. W toku dalszych czynności na terenie posesji policjanci w wyniku przeszukania zabezpieczyli ok. 460 litrów alkoholu, aparaturę do jego odkażania oraz aparaturę do produkcji spirytusu.

Łącznie mundurowi zabezpieczyli około 910 litrów cieczy, która okazała się spirytusem. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut z kodeksu karnego – skarbowego. Za naruszenie przepisów ustawy grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(KWP w Bydgoszczy / ap)

Powrót na górę strony