Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę kolizji. Próbując uniknąć odpowiedzialności zgłosił kradzież samochodu

Data publikacji 29.01.2015

27.01.2015 r. w miejscowości Stare Bystre o godzinie 20:25 doszło do kolizji, gdzie kierujący samochodem marki Mazda w trakcie wyprzedzania uderzył w tył samochodu marki VW kierowanego przez mieszkankę miejscowości Chyżne. W wyniku tego zdarzenia VW uderzył w przydrożny płot natomiast kierujący Mazdą zjechał z drogi do rowu i uderzył w przepust. Po tym zdarzeniu sprawca kolizji uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce odebrali zgłoszenie od 32-letniego mieszkańca Zubrzycy Górnej o kradzieży samochodu marki Mazda z jego posesji dzień wcześniej. Po wnikliwej analizie zebranych materiałów policjanci stwierdzili, że skradziony rzekomo samochód brał udział w kolizji, a kierujący tym pojazdem uciekł. Dalsze przesłuchania doprowadziły do poskładania tej układanki w całość. Jak się okazało, do żadnej kradzieży nie doszło, a 32-latek przyznał się do kierowania samochodem.

O losie mieszkańca Zubrzycy zdecyduje sąd. Mężczyzna odpowiadał będzie za spowodowanie kolizji i nieudzielenie pomocy. Badany będzie również wątek kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu przez 32-latka oraz zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie (kradzieży samochodu).

(KWP w Krakowie / ap)

Powrót na górę strony