Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za graffiti

Data publikacji 29.01.2015

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 17-latka podejrzanego o malowanie graffiti. O incydencie poinformowała Policję 25-letnia kobieta. Jak się później okazało mężczyzna nie działał sam. Malował po ścianach wspólnie ze zgłaszającą. Teraz obojgu grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności.

W miniony wtorek (27 stycznia br.) dyżurny Policji w Kędzierzynie – Koźlu otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na jednym z osiedli młody mężczyzna maluje farbą po ścianach. Pod wskazany adres dyżurny natychmiast skierował policyjny patrol.  

Funkcjonariusze w trakcie sprawdzania pobliskiego terenu zauważyli ukrywającego się w pustostanie chłopaka, który odpowiadał rysopisowi przedstawionemu przez zgłaszającą. Obok 17-latka stały puszki z farbą. Będący na miejscu policjanci ustalili, że mężczyzna nie działał sam. Szybko okazało się, że dewastował ściany właśnie ze zgłaszającą całe zdarzenie.

17-latek i jego 25-letnia znajoma zostali przesłuchani. Oboje przyznali się do malowania farbą ścian budynku. Teraz odpowiedzą przed sądem. Za ten czyn kodeks wykroczeń przewiduje karę ograniczenia wolności lub grzywnę. Sąd może ich również zobowiązać do naprawienia szkody.

(KWP w Opolu / ap)

Powrót na górę strony