Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiali recepty lekarskie

Data publikacji 29.01.2015

Policjanci z komisariatu na Nowym Mieście zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o współudział w podrabianiu recept lekarskich. Podrobione recepty jego wspólnik przedkładał w aptekach, kupując na tej podstawie różne leki. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty i zostali oddani pod dozór Policji.

O próbie wykupienia leku na podstawie podrobionej recepty policjanci zostali zawiadomieni w grudniu ubiegłego roku. W jednej z aptek na terenie Rzeszowa, mężczyzna przedłożył podrobioną receptę na lek objęty refundacją. Policjanci dzień później zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Jak ustalili funkcjonariusze, podobna sytuacja miała miejsce jeszcze kilkukrotnie, w przynajmniej dwóch innych aptekach, a mężczyzna nie działał sam. Puste blankiety recept dostarczał mu wspólnik. Zatrzymany człowiek wypełniał recepty, które następnie realizował w aptekach. Mężczyzn interesowały leki objęte dużą refundacją. Policjanci przedstawili 36-latkowi zarzut podrobienia dokumentów. Nadzorujący postępowanie prokurator zastosował wobec niego dozór Policji i zakaz opuszczania kraju.

Drugi mężczyzna, 40-letni mieszkaniec Rzeszowa, do tej pory ukrywał się, unikając zatrzymania. W poniedziałek policjanci zatrzymali również jego. Mężczyzna usłyszał zarzuty współudziału w podrabianiu dokumentów. Również w jego przypadku prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

W sprawie trwają dalsze czynności zmierzające do jej wszechstronnego wyjaśnienia. Policjanci ustalają, czy podczas wykupywania leków nie doszło do oszustwa, oraz w jakich okolicznościach podejrzani weszli w posiadanie blankietów recept.

(KWP w Rzeszowie / ap)

Powrót na górę strony