Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Desperatka żyje dzięki policjantom

Data publikacji 29.01.2015

Buscy policjanci zapobiegli popełnieniu samobójstwa przez 50-letnią kobietę. Wszystko rozegrało się w środę w nocy. Przed godziną dwudziestą drugą policjanci dostali zgłoszenie, że kobieta, mieszkanka gminy Tuczępy wyszła z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Jak stwierdziła, jest już niedaleko miejsca, w którym „to zrobi”. Policjanci natychmiast przystąpili do działania.

W środę, kilkanaście minut przed godziną dwudziestą drugą, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju dostał zgłoszenie od dyżurnego staszowskiej komendy, że na terenie gminy Tuczępy, 50-letnia kobieta ma zamiar popełnić samobójstwo. Jak wynikało z rozmowy, kobieta ma problemy osobiste i nikt nie może jej pomóc.

W miejsce przypuszczalnego pobytu desperatki skierowano patrol z Komisariatu Policji w Stopnicy. Mundurowi patrolowali okolice, ale nie napotkali kobiety. W tym samym czasie, dyżurny asp. Kamila Zbertek – Guczał nawiązała kontakt telefoniczny z 50-latką. Kobieta oświadczyła, że pożegnała się już z rodziną, ma już wszystkiego dość i jest już niedaleko miejsca, w którym „to zrobi”. Nie chciała podać swojego miejsca pobytu.

Asp. Kamila Zbertek – Guczał tak pokierowała rozmową, że w pewnym momencie kobieta zaproponowała, że chce się spotkać z policjantką osobiście.  Podała opis okolicy, w której się znajduje. W to miejsce natychmiast udał się patrol, który odnalazł desperatkę. Kobieta była przemoczona i zmarznięta. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia ratunkowego. Kobieta została przekazana ratownikom medycznym i odwieziona do szpitala.

Doświadczenie i umiejętności policjantki ocaliły życie desperatki.

(KWP w Kielcach / ap)

Powrót na górę strony