Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ze Słupska zbierają 700 litrów krwi

Data publikacji 29.01.2015

Promowaniem honorowego krwiodawstwa wśród policjantów i oddawaniem krwi chcą uczcić 70-lecie istnienia swojej jednostki policjantki i policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku. Do końca tego roku mundurowi chcą zebrać 700 litrów krwi na 70-lecie istnienia najstarszej Szkoły Policji w Polsce.

Na początku krwiodawcy przedstawili projekt zbiórki 70 litrów na 70-lecie, jednak ostatecznie przyjęto wersję zaproponowaną przez Komendanta Szkoły insp. Jacka Gila, który sam będąc krwiodawcą, "podbił" stawkę dziesięciokrotnie - w ten sposób zebranych będzie 700 litrów honorowo oddanej krwi.
 
Akcja prowadzona będzie do końca tego roku. W ramach podejmowanych działań policjanci z Klubu HDK będą przeprowadzać pogadanki promujące honorowe krwiodawstwo oraz koordynować akcje zbiorowego oddawania krwi przez kadrę i słuchaczy Szkoły Policji. Do udziału policjanci zapraszać będą również pełnoletnią młodzież z klas policyjnych.

Członkowie klubu posiadają już doświadczenie w organizowaniu tak dużej akcji honorowego oddawania krwi. W 2008 roku przeprowadzono akcję „Twoja krew uratowała życie… ”, w której wzięło udział ponad 1800 osób i zebrano ponad 750 litrów krwi. Policjanci jako pierwsi odpowiedzieli na apel o krew dla osób poszkodowanych w zderzeniu dwóch pociągów w Korzybiu pod Słupskiem.
 
Obecna akcja nie jest wyłącznie nastawiona na uzyskanie pobrania założonej ilości krwi, najważniejszy cel, który chcą osiągnąć policjanci to promowanie honorowego krwiodawstwa i bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Takie zaangażowanie jest bowiem wpisane w etos zawodu policjanta, którego powołaniem jest służba społeczeństwu. Tej właśnie służby uczą się w Słupsku kolejne pokolenia młodych policjantów już 70 lat.
 
W pierwszym miesiącu akcji 116 policjantów zebrało już prawie 58 litrów krwi.

(SP w Słupsku / mj)

Powrót na górę strony