Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przestępczy duet w rękach policjantów

Data publikacji 30.01.2015

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali nieletniego, który wspólnie z 28-latkiem włamał się do samochodu i ukradł z jego wnętrza elektronarzędzia o wartości ponad 10 tys. złotych. Ponadto, jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, nieletni ma jeszcze na swoim koncie 20 różnych przestępstw. Część skradzionych przedmiotów została już odzyskana. Dorosły decyzją sądu trafił do aresztu śledczego na 3 miesiące, a 16-latek do placówki wychowawczej.

Funkcjonariusze II Komisariatu Policji w Wałbrzychu otrzymali zgłoszenie o włamaniu do citroena, z którego zginęły różnego rodzaju elektronarzędzia. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 10 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło nocą w dzielnicy Nowe Miasto. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Mając dobre rozpoznanie w środowisku przestępczym wytypowali 28-letniego mieszkańca Wałbrzycha podejrzewanego o ten czyn, a także nieletniego, który mógł być jego wspólnikiem.

Przypuszczenia zajmujących się tą sprawą funkcjonariuszy okazały się trafne. Obaj podejrzani zostali zatrzymani. W trakcie przesłuchania przyznali się do kradzieży z włamaniem. Podczas przeszukania ich mieszkań odzyskano część utraconego mienia. Ponadto śledczy udowodnili, że nieletni od początku roku dokonał 20 kradzieży i włamań do różnych pomieszczeń gospodarczych.

Policjanci nadal sprawdzają czy sprawcy nie dopuścili się innych podobnych czynów w ostatnim czasie.

Zatrzymani stanęli już przed sądem, który wobec dorosłego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, natomiast 16-latek trafił do placówki wychowawczej.
Przypomnijmy, że za włamanie i kradzież mienia grozi kara pozbawienia nawet do lat 10.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony