Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmuszali kobiety do prostytucji

Data publikacji 30.01.2015

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 55-letniego częstochowianina, jego 20-letnią konkubinę oraz 27-letniego wspólnika, którzy wspólnie ułatwiali i zmuszali kobiety do prostytucji. Najstarszy z zatrzymanych był głównym organizatorem działalności, czerpiąc korzyści z uprawiania przez dziewczyny prostytucji. Usłyszał on 6 zarzutów przestępstw o charakterze seksualnym i wczoraj został tymczasowo aresztowany.

Na działalność 55-letniego mężczyzny i jego 20-letniej konkubiny wpadli policjanci z wydziału kryminalnego częstochowskiej komendy. Wspólnie zorganizowali oni mieszkanie w Częstochowie, w którym werbowane przez nich dziewczyny świadczyły usługi seksualne. Panie ogłaszały się na specjalnych portalach internetowych i w większości umawiały telefonicznie z klientami. Za każdym razem połowę zarobionych pieniędzy musiały oddawać sutenerom. Jak ustalili śledczy, w procederze tym uczestniczyły co najmniej trzy kobiety - w tym jedna małoletnia. Niebawem do przestępczej pary dołączył 27-letni chłopak jednej z dziewczyn.

Działalność tych osób trwała co najmniej od pół roku. Gdy kobiety chciały wycofać się z "biznesu", organizatorzy, aby nie dopuścić do tego, grozili ujawnieniem, czym kobiety się zajmują, a także ich pobiciem. Do takich sytuacji dochodziło także, gdy kobiety nie chciały widywać się z mężczyznami lub z większą ich liczbą.

Śledczy przedstawili zarzuty wszystkim zatrzymanym w tej sprawie. Sześć zarzutów przestępstw o charakterze seksualnym usłyszał 55-letni Adam K., który na wniosek policjantów i prokuratora został wczoraj tymczasowo aresztowany. Wobec 20-letniej kobiety i 27-letniego wspólnika zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony