Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali kolejnych pseudokibiców w Białymstoku

Data publikacji 02.02.2015

7 osób, wywodzących się ze środowiska pseudokibiców, zatrzymali policjanci CBŚP. Mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, udziału w bójkach, jak również nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym i rasowym oraz propagowania faszystowskiego ustroju państwa.

W miniony wtorek około 6:oo rano policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali 7 osób, wywodzących się ze środowiska białostockich pseudokibiców. Kolejny zatrzymany sam zgłosił się następnego dnia do siedziby białostockiego CBŚP.

Wszystkim podejrzanym przedstawiono w Prokuraturze Apelacyjnej w Białymstoku zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także udziału w bójkach – tzw. ustawkach z pseudokibicami innych klubów piłkarskich, do jakich dochodziło w ciągu czterech ostatnich lat.

Ponadto, części z zatrzymanych przedstawiono zarzut propagowania faszystowskiego ustroju państwa lub nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i rasowych. Jeden z podejrzanych znany jest z medialnych wystąpień. Mężczyzna jest ściśle związany ze stowarzyszeniem „Dzieci Białegostoku”.

Podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli wyjaśnienia. Prokurator prowadzący postępowanie zastosował wobec wszystkich podejrzanych wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i dozoru Policji.

Wcześniej w tym samym postępowaniu przygotowawczym, zarzuty udziału w bójkach pomiędzy pseudokibicami usłyszało już kilkanaście osób.

CBŚP Białystok

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.53 MB)

Powrót na górę strony