Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w narkobiznes

Data publikacji 02.02.2015

Krakowscy policjanci przejęli od handlarzy narkotyków 1,5 kilograma marihuany oraz setki grzybów halucynogennych. Policjanci w Chrzanowie zabezpieczyli prawie pół kilograma amfetaminy. Na rynek nie trafi tysiące działek narkotyków.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali dwie osoby zajmujące się dystrybucją narkotyków na terenie Krakowa. Mężczyźni w wynajmowanym  pomieszczeniu w centrum Krakowa ukrywali 1,5 kg marihuany, kilkaset gramów wysuszonych grzybów  halucynogennych, wagę elektroniczną i  broń pneumatyczną.

Podejrzani w wieku 33 i 47 lat wcześniej byli już karani za przestępstwa narkotykowe. Sprawców osadzono w policyjnym areszcie, a w sprawie postępowanie prowadzi wydział narkotykowy pod nadzorem prokuratury rejonowej.

Również chrzanowscy policjanci zatrzymali mieszkańca Chrzanowa, który posiadał przy sobie narkotyki. W piątek około godziny 19.10 policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie patrolowali ulicę Fabryczną w Chrzanowie. W trakcie legitymowania mężczyzny ujawnili przy nim woreczki z suszem roślinnym i białym proszkiem. Wstępne badanie substancji testerem wykazało, że jest to amfetamina i marihuana. Mieszkaniec Chrzanowa w wieku 30 lat został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Chrzanowscy policjanci w mieszkaniu zatrzymanego ujawnili i zabezpieczyli woreczek z suszem roślinnym oraz słoik z białym proszkiem. Wstępne badanie substancji testerem  wykazało, że jest to marihuana i amfetamina (476 gramów).   

Mieszkaniec Chrzanowa usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd wobec 30-latka zastosował areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Obecnie chrzanowscy policjanci dalej wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd zatrzymany mężczyzna miał środki psychotropowe i odurzające. Za posiadanie znacznej ilości  środków odurzających według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii  grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Krakowie / mj)

 

Powrót na górę strony