Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oferował podrobione programy i interfejsy diagnostyczne

Data publikacji 02.02.2015

Ustaleniem podejrzanego i przedstawieniem mu zarzutów zakończyły się wspólne działania policjantów z komendy miejskiej i komendy wojewódzkiej w Rzeszowie. Sprawca, za pośrednictwem portali aukcyjnych, oferował do sprzedaży podrobione zestawy do diagnostyki samochodów kilku znanych marek.

Ustalenie podejrzanego i w konsekwencji przedstawienie mu zarzutów były wynikiem wspólnych działań policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą rzeszowskiej komendy oraz Sekcji do walki z Cyberprzestępczością komendy wojewódzkiej.
 
Funkcjonariusze zwrócili uwagę na pojawiające się w Internecie oferty sprzedaży zestawów do diagnostyki samochodów znanych marek. Ogłoszenie zamieszczała ta sama osoba, oferując produkt po bardzo niskich cenach. Toteż policjanci podejrzewali, że nie jest on oryginalny. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdził przedstawiciel firmy sprzedającej oryginalne zestawy diagnostyczne składające się z oprogramowania i interfejsu. Jednoznacznie stwierdził, że oferta internetowa to „podróbka”.
 
Policjanci ustalili, że podejrzewana osoba poprzez portale aukcyjne  przedstawiała swoją ofertę. Do sprzedaży dochodziło podczas bezpośrednich spotkań z zainteresowanymi osobami. Podczas jednego z nich funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Policjanci zabezpieczyli w jego mieszkaniu sprzęt komputerowy. Poddawany jest on teraz szczegółowej analizie przez specjalistów z laboratorium komendy wojewódzkiej.
 
Już teraz na podstawie zebranego materiału policjanci przedstawili podejrzanemu pierwszy zarzut. W sprawie prowadzone są dalsze ustalenia mające na celu określenie wielkości strat, skali działalności podejrzanego oraz wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności i charakteru przestępstwa.

(KWP w Rzeszowie / mj)

 

Powrót na górę strony