Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja marihuany

Data publikacji 02.02.2015

Współpracujący funkcjonariusze z Komend Wojewódzkich w Białymstoku, Kielcach i Powiatowej w Hajnówce zlikwidowali plantację marihuany w powiecie hajnowskim. W ręce mundurowych wpadło blisko 2 kilogramy gotowego suszu, 48 krzaków konopi oraz aparatura do nielegalnej produkcji alkoholu i 70 litrów bimbru. Mundurowi zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o nielegalną działalność.

Wczoraj rano na jedną z posesji w Czyżach koło Hajnówki wkroczyli przy wsparciu antyterrorystów policjanci z Komend Wojewódzkich w Białymstoku, Kielcach oraz Powiatowej w Hajnówce. Z ustaleń współdziałających funkcjonariuszy wynikało bowiem, że właśnie tam, w wynajmowanej hali 35-letni mieszkaniec Hajnówki zajmuje się uprawą konopi.

Podejrzenia mundurowych okazały się uzasadnione. Wewnątrz hali w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu wyposażonym w systemy oświetleniowe, wentylacyjne i nawadniające policjanci odnaleźli plantację hydroponiczną marihuany. Na miejscu zabezpieczonych zostało 48 roślin w dorosłym stadium rozwoju oraz blisko 2 kg gotowego suszu.

Dodatkowo w drugim budynku dzierżawionym przez zatrzymanego na miejscu 35-letniego mieszkańca Hajnówki funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli kompletną aparaturę do nielegalnej produkcji alkoholu. Tam też zabezpieczono ponad 70 litrów gotowego spirytusu oraz 40 litrów zacieru.

Na terenie posesji policjanci zatrzymali również młodszego o 3 lata wspólnika mężczyzny wynajmującego halę. Zatrzymania były konsekwencją kilkumiesięcznych ustaleń policjantów. Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszą zarzuty posiadania i uprawy narkotyków, starszy z nich dodatkowo usłyszy zarzut nielegalnego wyrobu alkoholu. Obaj zostaną dziś doprowadzeni do prokuratury. Za zarzucane im czyny grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Prowadzący postępowanie w tej sprawie funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce szczegółowo ustalają również odbiorców tej nielegalnej produkcji.
Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Białymstoku / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.06 MB)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.3 MB)

Powrót na górę strony