Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawiał konopie i posiadał amfetaminę

Data publikacji 02.02.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego łaskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który na terenie prywatnej posesji prowadził plantację marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli 149 doniczek z roślinami konopi indyjskich, amfetaminę oraz wentylatory, wagi, lampy i inny sprzęt służący do uprawy narkotyków.

Prowadząc rozpoznanie środowiska przestępczego kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Łasku uzyskali informację, że w jednym z domów na terenie Łasku może znajdować się plantacja marihuany. W czwartek, 29 stycznia 2015 r. policjanci pojawili się pod wytypowanym adresem. Zaskoczony wizytą stróżów prawa 28-letni mieszkaniec Łasku, który był najemcą posesji, wskazał stróżom prawa pomieszczenie na strychu, gdzie znajdowały się konopie oraz sprzęt służący do ich uprawy.

Policjanci zabezpieczyli 149 donic z roślinami konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu, od 50 cm do 170 cm. Zabezpieczono także sprzęt służący do uprawy tych roślin, m.in. filtry, lampy i wentylatory.  Ekspertyza biegłego pozwoli oszacować ile gramów marihuany można było pozyskać z zabezpieczonych roślin.

28-latek został zatrzymany.  W trakcie przeszukań pomieszczeń wynajmowanych przez mężczyznę stróże prawa zabezpieczyli znaczną ilość gotówki, a także ponad  65 gramów marihuany,  amfetaminę, wagi elektroniczne, telefony komórkowe oraz karty SIM.  28-latek usłyszał między innymi zarzuty uprawy konopi, posiadania środków odurzających oraz udzielania narkotyków. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. W przeszłości miał już konflikt z prawem.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony