Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małopolska policjantka uratowała mężczyznę, który miał prawdopodobnie zawał

Data publikacji 02.02.2015

Posterunkowa Róża Bańka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uratowała życie mężczyźnie, który zasłabł w pociągu Kolei Mazowieckiej na trasie Warszawa – Legionowo. Właśnie jechała na zajęcia do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Policjantka  sama rozpoczęła akcję ratunkową, a następnie przybrała do pomocy dwóch innych pasażerów pociągu, celem kontynuowania czynności reanimacyjnych zapewniających  przywrócenie funkcji życiowych. Dzięki szybkiej  i zdecydowanej reakcji policjantki mężczyzna nie stracił życia.

Do zdarzenia doszło 25 stycznia 2015 roku około godziny 20.10 w pociągu na trasie Warszawa – Legionowo, gdzie w czasie podróży doszło do zasłabnięcia jednego z pasażerów, który osunął się na ziemie i nie wykazywał żadnych funkcji życiowych. Niezwłocznie  zostały podjęte czynności reanimacyjne przez policjantkę, które trwały, aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego. Posterunkowa Róża Bańka jest w chwili obecnej słuchaczem Centrum Szkolenia Policji  w Legionowie.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony