Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczali wizytę Księcia Luksemburga

Data publikacji 02.02.2015

Oficjalne wizyty głów państwa cieszą się dużym zainteresowaniem mediów. Zanim jednak oficjalni goście pojawią się na miejscu, to przekazywane jest pod nadzór profesjonalnych służb. Pirotechnicy, policjanci ruchu drogowego czy specjaliści od ochrony osobistej zadbają o każdy szczegół. Podobnie działo się w miniony piątek, kiedy niewielki Słońsk w woj. lubuskim odwiedził Wielki Książę Luksemburga Henryk i premier tego kraju Xavier Bettel.

Okazją to oficjalnej wizyty głowy państwa była 70-ta rocznica wydarzeń, do jakich doszło na terenie hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Sonnenburg. Od 1933 r. miejsce to było ciężkim więzieniem, a podczas wojny zsyłano tam członków ruchu oporu z wielu krajów Europy. Udział w wydarzeniach rocznicowych zapowiedziało wielu znamienitych gości. Wśród osobistości, które w miniony piątek odwiedziły to miejsce był Wielki Książę Luksemburga Henryk oraz  premier tego kraju Xavier Bettel. Nie zabrakło również gości z Polski, na czele z Podsekretarzem Stanu w Kancelarii RP Maciejem Klimczakiem.

Oficjalni goście przekroczyli granicę naszego państwa Kostrzynie n/O. Podczas całego dnia wizyty odwiedzili kilka zaplanowanych miejsc, przemieszczając się w prowadzonej przez policjantów kolumnie. Nim jednak to nastąpiło, policyjni pirotechnicy sprawdzili dokładnie każdy z pojazdów i wszystkie z widniejących w planie wizyty miejsc. Pobyt znamienitych gości w Słońsku upłynął bez zakłóceń. Scenariusz wizyty zrealizowano bez trudności, a zaproszenie goście w każdym z miejsc pojawili się punktualnie. Satysfakcja ze sprawnie zrealizowanego zadania towarzyszyła również lubuskim policjantom. W operacji wzięli udział funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie i Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. Wszyscy potwierdzili, że tego typu zadania realizują w profesjonalny sposób.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.56 MB)

Powrót na górę strony