Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚP rozbili nielegalną działalność „Króla Viagry”

Data publikacji 03.02.2015

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się sprzedażą substancji farmaceutycznych bez uprawnień. Ustalono, że sprawcy wprowadzili do obrotu nielegalne leki wpływające na popęd seksualny o wartości co najmniej 5 mln zł. Policjanci zatrzymali do tej sprawy 24 osoby. Wszystkim grozi kara nawet 15 lat więzienia.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji od jakiegoś czasu pracowali nad zorganizowaną grupą przestępczą, która sprzedawała na terenie całej Polski nielegalne produkty farmaceutyczne, wpływające na popęd seksualny kobiet i mężczyzn. Mundurowi ustalili, że grupa zaopatrywała się na rynku azjatyckim. Następnie kanałem przerzutowym z Wielkiej Brytanii przez Holandię leki trafiały do Polski. Na terenie naszego kraju farmaceutyki były magazynowane i wprowadzane na rynek za pośrednictwem Internetu. 

W toku śledztwa zatrzymano i przedstawiono zarzuty 24 członkom grupy przestępczej. Wszyscy pochodzą z województwa wielkopolskiego. Lider grupy, zwany „Królem Viagry, był już karany za podobne przestępstwo. 

Zatrzymani wprowadzali do obrotu różne substancje farmaceutyczne, wpływające na popęd seksualny, m.in. środki o nazwach: „Kamagra”, „Levitra” i „Eriacta”. Leki te nie zostały dopuszczone do obrotu na terenie RP, posiadały podrobiony skład chemiczny i nie odpowiadały normom jakości. Zażywanie tych substancji stanowiło realne zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób. 

Dotychczas policjanci ustalili, że sprawcy rozprowadzili na terenie całego kraju co najmniej 300 tys. sztuk nielegalnych leków o wartości ponad 5 mln złotych. 

Wobec 14 zatrzymanych Sąd Rejonowy Poznań-Grunwald i Jeżyce, na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań-Grunwald, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

CBŚP Poznań 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 29.65 MB)

Powrót na górę strony