Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Torunianin zatrzymany z fałszywymi banknotami

Data publikacji 03.02.2015

Sierpeccy kryminalni przy zatrzymanym 20-latku ujawnili fałszywe banknoty oraz tabletki o nieznanym składzie chemicznym. Mężczyzna już usłyszał zarzut podrobienia banknotów polskich z zamiarem wprowadzenia ich do obrotu. Dzisiaj sąd będzie rozpatrywał wniosek o tymczasowy areszt dla torunianina.

W minioną sobotę sierpeccy policjanci na terenie jednej z dyskotek podjęli interwencję wobec mężczyzny podejrzewanego o posiadanie środków odurzających. Przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli zapakowane w torebkę strunową tabletki koloru niebieskiego o nieznanym składzie chemicznym. Podejrzewając, że mogą to być środki odurzające zabezpieczyli je, zatrzymując przy tym właściciela podejrzanych środków i doprowadzając do komendy w celu wyjaśnienia sprawy.  Podczas czynności  w komendzie policjanci przy mężczyźnie znaleźli jeszcze plik pieniędzy.

Jednakowe oznaczenia serii znajdujące się na pięciu banknotach 50-złotowych, brak znaków wodnych i zabezpieczeń utwierdził policjantów, że mają do czynienia z „fałszywkami”. Fałszywe banknoty zostały zabezpieczone do sprawy. Nie były to jedyne pieniądze wytworzone z zamiarem wprowadzenia do obrotu, gdyż kolejne fałszywe banknoty 50- i 20-złotowe  zostały zabezpieczone w miejscu zamieszkania mężczyzny.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty podrobienia banknotów z zamiarem wpuszczenia ich do obrotu, za co grozi mu do 25 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj sąd będzie rozpatrywał wniosek o tymczasowy areszt dla mężczyzny.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony