Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali dwa kradzione BMW

Data publikacji 03.02.2015

Policjanci z Żar odzyskali dwa samochody osobowe marki BMW X5 i BMW X6 skradzione na terenie Niemiec. Łączna wartość pojazdów to co najmniej 420 tys. złotych. Zatrzymanym w tej sprawie mężczyznom grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Pojazdy skradzione zostały na terenie Niemiec w nocy z 26/27 stycznia 2015 r. Dyżurny żarskiej jednostki 27 stycznia  otrzymał informację z Centrum Współpracy Służb w Świecku, że pojazd BMW X6 może przemieszczać się drogą E-27. Pojazdu szukały patrole i policjanci wydziału kryminalnego, którzy rozpoczęli ustalenia i sprawdzenia okolicy. Po godzinnym przeszukiwaniu lasu funkcjonariusze wydziału kryminalnego znaleźli pojazd BMW X6 z 2012 roku, który ukryty był w gęstym zagajniku. Za kierownicą pojazdu siedział mężczyzna, który natychmiast ruszył na widok policjantów, nie reagując na wezwanie policjantów, żeby się zatrzymał. Kryminalni natychmiast otworzyli drzwi, wyciągnęli go z pojazdu i obezwładnili kierowcę. Po chwili okazało się, że na tylnej kanapie w pojeździe, znajduje się jeszcze jeden mężczyzna, niewidoczny na pierwszy rzut oka z uwagi na przyciemniane szyby w samochodzie. On również został obezwładniony.

Dalsze działania policjantów przyniosły kolejny sukces. Kilkadziesiąt metrów dalej kryminalni natrafili na drugie, jak się okazało kradzione BMW X5 z 2014 r. Łączna wartość pojazdów to nie mniej niż 420 tys. złotych. Odzyskane mienie wróci do prawowitego właściciela, a 37 i 34-letni mężczyźni, obywatele Litwy i Estonii odpowiedzą za paserstwo. Z uwagi na to, że przestępstwo popełnione było przeciwko mieniu znacznej wartości mężczyznom grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

29 stycznia br. sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował mężczyzn na trzy miesiące.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony